Österreichische Kindermeisterschaften | Short Course (25m) |
Wien, Floridsdorf (AUT) | 10. - 11.6.2023 |
Entry Statistics by Club | Medalists by Club | Progression of Athletes (Summary) |
Medal Statistics | Multi Medalists | Broken Records by Events |
Medalists by Event | Progression of Athletes (Details) | Result file (Lenex) |
Men | Women | ||||||||||
Surface | Surface | ||||||||||
25m | Timed Final | - 7 | Startlist | Results | 25m | Timed Final | - 7 | Startlist | Results | ||
25m | Timed Final | 8 - 11 | Startlist | Results | 25m | Timed Final | 8 - 11 | Startlist | Results | ||
50m | Timed Final | - 7 | Startlist | Results | 50m | Timed Final | - 7 | Startlist | Results | ||
50m | Timed Final | 8 - 11 | Startlist | Results | 50m | Timed Final | 8 - 11 | Startlist | Results | ||
100m | Timed Final | 8 - 9 | Startlist | Results | 100m | Timed Final | 8 - 9 | Startlist | Results | ||
100m | Timed Final | 10 - 11 | Startlist | Results | 100m | Timed Final | 10 - 11 | Startlist | Results | ||
200m | Timed Final | 8 - 9 | Startlist | Results | 200m | Timed Final | 8 - 9 | Startlist | Results | ||
200m | Timed Final | 10 - 11 | Startlist | Results | 200m | Timed Final | 10 - 11 | Startlist | Results | ||
400m | Timed Final | 10 - 11 | Startlist | Results | 400m | Timed Final | 10 - 11 | Startlist | Results | ||
Bifins | Bifins | ||||||||||
25m | Timed Final | - 7 | Startlist | Results | 25m | Timed Final | - 7 | Startlist | Results | ||
25m | Timed Final | 8 - 11 | Startlist | Results | 25m | Timed Final | 8 - 11 | Startlist | Results | ||
50m | Timed Final | - 7 | Startlist | Results | 50m | Timed Final | - 7 | Startlist | Results | ||
50m | Timed Final | 8 - 11 | Startlist | Results | 50m | Timed Final | 8 - 11 | Startlist | Results | ||
100m | Timed Final | 8 - 9 | Startlist | Results | 100m | Timed Final | 8 - 9 | Startlist | Results | ||
100m | Timed Final | 10 - 11 | Startlist | Results | 100m | Timed Final | 10 - 11 | Startlist | Results | ||
200m | Timed Final | 8 - 9 | Startlist | Results | 200m | Timed Final | 8 - 9 | Startlist | Results | ||
200m | Timed Final | 10 - 11 | Startlist | Results | 200m | Timed Final | 10 - 11 | Startlist | Results | ||
400m | Timed Final | 10 - 11 | Startlist | Results | 400m | Timed Final | 10 - 11 | Startlist | Results | ||
Apnea | Apnea | ||||||||||
25m | Timed Final | 8 - 9 | Startlist | Results | 25m | Timed Final | 8 - 9 | Startlist | Results | ||
25m | Timed Final | 10 - 11 | Startlist | Results | 25m | Timed Final | 10 - 11 | Startlist | Results | ||
Surface Relay | Surface Relay | ||||||||||
4 x 25m | Timed Final | - 9 | Startlist | Results | 4 x 25m | Timed Final | - 9 | Startlist | Results | ||
4 x 50m | Timed Final | - 9 | Startlist | Results | 4 x 50m | Timed Final | - 9 | Startlist | Results | ||
4 x 50m | Timed Final | - 11 | Startlist | Results | 4 x 50m | Timed Final | - 11 | Startlist | Results | ||
4 x 100m | Timed Final | - 11 | Startlist | Results | 4 x 100m | Timed Final | - 11 | Startlist | Results | ||
Other Events | |||||||
13. | Mixed | 4 x 25m Surface | Timed Final | Altersklasse G | Startlist | Results |
Entry Statistics by Club | Medalists by Club | Progression of Athletes (Summary) |
Medal Statistics | Multi Medalists | Broken Records by Events |
Medalists by Event | Progression of Athletes (Details) | Result file (Lenex) |
1 - 10. June 23 - 10.06.2023 - 15:00 | |||||||
1. | Boys | 400m Surface | Timed Final | Altersklasse E | Startlist | Results | |
2. | Girls | 400m Surface | Timed Final | Altersklasse E | Startlist | Results | |
3. | Boys | 25m Surface | Timed Final | Altersklasse G | Startlist | Results | |
4. | Girls | 25m Surface | Timed Final | Altersklasse G | Startlist | Results | |
5. | Boys | 200m Bifins | Timed Final | Altersklasse F | Startlist | Results | |
6. | Girls | 200m Bifins | Timed Final | Altersklasse F | Startlist | Results | |
7. | Boys | 25m Apnea | Timed Final | Altersklasse E | Startlist | Results | |
8. | Girls | 25m Apnea | Timed Final | Altersklasse E | Startlist | Results | |
9. | Boys | 25m Bifins | Timed Final | Altersklasse G | Startlist | Results | |
10. | Girls | 25m Bifins | Timed Final | Altersklasse G | Startlist | Results | |
11. | Boys | 50m Surface | Timed Final | 8 - 11 years | Startlist | Results | |
12. | Girls | 50m Surface | Timed Final | 8 - 11 years | Startlist | Results | |
13. | Mixed | 4 x 25m Surface | Timed Final | Altersklasse G | Startlist | Results | |
14. | Boys | 4 x 25m Surface | Timed Final | Altersklasse F | Startlist | Results | |
15. | Girls | 4 x 25m Surface | Timed Final | Altersklasse F | Startlist | Results | |
Siegerehrung / Pause | |||||||
16. | Boys | 200m Bifins | Timed Final | Altersklasse E | Startlist | Results | |
17. | Girls | 200m Bifins | Timed Final | Altersklasse E | Startlist | Results | |
18. | Boys | 50m Bifins | Timed Final | Altersklasse G | Startlist | Results | |
19. | Girls | 50m Bifins | Timed Final | Altersklasse G | Startlist | Results | |
20. | Boys | 25m Surface | Timed Final | 8 - 11 years | Startlist | Results | |
21. | Girls | 25m Surface | Timed Final | 8 - 11 years | Startlist | Results | |
22. | Boys | 100m Bifins | Timed Final | Altersklasse E | Startlist | Results | |
23. | Girls | 100m Bifins | Timed Final | Altersklasse E | Startlist | Results | |
24. | Boys | 100m Bifins | Timed Final | Altersklasse F | Startlist | Results | |
25. | Girls | 100m Bifins | Timed Final | Altersklasse F | Startlist | Results | |
26. | Boys | 50m Surface | Timed Final | Altersklasse G | Startlist | Results | |
27. | Girls | 50m Surface | Timed Final | Altersklasse G | Startlist | Results |
Entry Statistics by Club | Medalists by Club | Progression of Athletes (Summary) |
Medal Statistics | Multi Medalists | Broken Records by Events |
Medalists by Event | Progression of Athletes (Details) | Result file (Lenex) |
2 - 11. June 23 - 11.06.2023 - 10:45 | |||||||
28. | Boys | 25m Apnea | Timed Final | Altersklasse F | Startlist | Results | |
29. | Girls | 25m Apnea | Timed Final | Altersklasse F | Startlist | Results | |
30. | Boys | 400m Bifins | Timed Final | Altersklasse E | Startlist | Results | |
31. | Girls | 400m Bifins | Timed Final | Altersklasse E | Startlist | Results | |
32. | Boys | 200m Surface | Timed Final | Altersklasse F | Startlist | Results | |
33. | Girls | 200m Surface | Timed Final | Altersklasse F | Startlist | Results | |
34. | Boys | 4 x 100m Surface | Timed Final | Altersklasse E | Startlist | Results | |
35. | Girls | 4 x 100m Surface | Timed Final | Altersklasse E | Startlist | Results | |
36. | Boys | 25m Bifins | Timed Final | 8 - 11 years | Startlist | Results | |
37. | Girls | 25m Bifins | Timed Final | 8 - 11 years | Startlist | Results | |
38. | Boys | 200m Surface | Timed Final | Altersklasse E | Startlist | Results | |
39. | Girls | 200m Surface | Timed Final | Altersklasse E | Startlist | Results | |
40. | Boys | 100m Surface | Timed Final | Altersklasse F | Startlist | Results | |
41. | Girls | 100m Surface | Timed Final | Altersklasse F | Startlist | Results | |
42. | Boys | 100m Surface | Timed Final | Altersklasse E | Startlist | Results | |
43. | Girls | 100m Surface | Timed Final | Altersklasse E | Startlist | Results | |
44. | Boys | 50m Bifins | Timed Final | 8 - 11 years | Startlist | Results | |
45. | Girls | 50m Bifins | Timed Final | 8 - 11 years | Startlist | Results | |
46. | Boys | 4 x 50m Surface | Timed Final | Altersklasse E | Startlist | Results | |
47. | Girls | 4 x 50m Surface | Timed Final | Altersklasse E | Startlist | Results | |
48. | Boys | 4 x 50m Surface | Timed Final | Altersklasse F | Startlist | Results | |
49. | Girls | 4 x 50m Surface | Timed Final | Altersklasse F | Startlist | Results |